Elektromos kezelések

Az elektroterápiás kezelések árammal történő kezelések. Megkülönböztetünk kis-, közép-és nagyfrekvenciás kezeléseket. A kisfrekvenciás kezelések közé tartoznak az ultrahang, a mágneskarika, diadynamic, ionomodulator, sonopuls, stymat, sonodynator, dionin, endomed kezelések, vagy a cryoterápia, ami hideg levegő áramoltatásával a friss ízületi sérülések esetén kiválóan alkalmazható.

Nagyfrekvenciás kezeléseknek 3 fajtája van, a deciméterhullám, mikrohullám, rövidhullám. A kezelés során a nagyfrekvenciájú gépek az áram hőhatását felhasználva szöveti vérbőséget eredményeznek.

A kezelések lényege, hogy két elektródán keresztül alacsony rezgésű áramot küldünk a fájdalmas részekbe, amikor is enyhe bizsergés érezhető. Az elektroterápiás kezelések kifejezetten gyorsítja a gyógyulást, ínszalag sérülések esetén kiválóan alkalmazható.


Az interferencia-készülék hatásiról:

Keringésserkentő, fájdalomérzet csökkentő, fáradtságot szüntető, anyagcsere-fokozó, izomlazító hatás.

A jobb vérkeringést többféle módon is serkenti. Egyrészt izgatja a véredények falának idegeit, másrészt erősíti a szimpatikus ideghatást, valamint a direkt mechanikus befolyásával hat a tágult, vagy renyhe vénákra.

Nagy különbség az aktív torna és elektrogimnasztika között, hogy míg a torna az izmokban fáradtsági termékek lerakódását, izomlázat okoz, addig az elektrogimnaszikánál bármilyen erős és tartós izomtornát is végzünk, ilyen fáradtsági termékek nem keletkeznek. A kezelés végén még pihentebbnek is érezzük magunkat, mint előtte.

Tehát ezt a gépet nyugodtan használhatjuk lokális fogyasztásra, cellulit kezelésre, izomerősítésre, izomláz oldására, az anyagcsere folyamatának gyorsítására, szelektív alakkorrekcióra, petyhüdt, nyúlt izmok tonizálására. Sőt használata a rehabilitációs kezelésekbe is beilleszthető. Balesetek rándulások utáni duzzanatcsökkentésre, ödéma redukcióra is haszálható.